Mrtvé moře

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA Z MRTVÉHO MOŘEČím je kosmetika z Mrtvého moře ARAD Natural Beauty jedinečná oproti ostatním?

Mrtvé moře má průměrnou slanost 345 g soli / l vody, což je asi desetinásobek v porovnání s ostatními moři a oceány. Geografické podmínky Mrtvého moře, jeho malá plocha a nadprůměrné odpařování vody, umožňují vysokou koncentraci dalších minerálních látek, blahodárně působících na lidské zdraví. Takovou, která je jinde ve světě přírodními cestami prakticky nedosažitelná. Kosmetika z Mrtvého moře ARAD Natural Beauty obsahuje řasu Dunaliella Algae (tzv. přežívající mořská řasa), rostoucí pouze v mořích s vysokou salinitou. Ta je přírodním zdrojem vitamínů A, C, E, beta-karotenu a lanolinu obnovující pružnost kůže, vyživuje ji a chrání před slunečními paprsky.

To vše jsou důvody, proč se pobyt u Mrtvého moře stal tak blahodárným pro lidský organismus. V kosmetice s minerály z Mrtvého moře ARAD Natural Beauty to nejlepší z něho přinášíme k vám domů.

ÚČINKY MINERÁLŮ MRTVÉHO MOŘE NA LIDSKÝ ORGANISMUS

Minerální látky se podílejí na struktuře pojivových a podpůrných tkání a jsou součástí hormonů a enzymů, které jsou odpovědné za naše životně důležité biochemické procesy. Stárnutím kůže se vyčerpává hladina minerálů v jednotlivých vrstvách kůže a snižuje se tak schopnost jejich hydratace. Minerály, vstřebávané do kožních buněk, zvyšují nitrobuněčný objem vody a doplňují vodou kožní tkáň zevnitř. Udržení vyvážené vodní zásoby v buňkách je významným faktorem. Na vašem zdraví a dobrém vzhledu se kosmetika ARAD Natural Beauty podíli i obsaženými 21 minerály. Například:

Draslík: Zvyšuje průchodnost mezibuněčných membrán a zlepšuje tok živin a dalších minerálů v ošetřované pokožce.
Hořčík: Anti-alergenní, zklidňuje případné zánětlivé procesy, podporuje tvorbu kožních buněk, zvyšuje jejich vitalitu. Nedostatek hořčíku urychluje procesu stárnutí pleti.
Sodík: Poskytuje energii pro buněčný metabolismus a pomáhá při absorpci dalších minerálů s regulací osmotického tlaku.
Chlór: Reguluje buněčnou vláhu.
Vápník: Obecně zklidňuje a pomáhá s udržením
vyváženosti minerálů.
Brom: Pomáhá v léčbě psychosomatických kožních onemocnění.
Jód: Působí jako antiseptikum.
Vodík: Působí proti rohovatění kůže.
Železo: Pomocný faktor mnoha enzymových procesů a je zároveň dopravcem kyslíku v hemoglobinu a myoglobinu.MRTVÉ MOŘE

Mrtvé moře je bezodtoké slané jezero, které se rozkládá mezi Izraelem a Západním břehem Jordánu na západě a Jordánskem na východě. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu, nejníže položeným slaným jezerem na světě.

Mrtvé moře - základní informace
  • Mrtvé moře dosahuje maximální hloubky 380 metrů a je tak nejhlubším hypersalinitním jezerem na světě.
  • Jeho salinita dosahuje 33,7 %, čímž se řadí mezi nejslanější jezera na světě. Větší salinitu mají pouze jezera Assal, Garabogazköl a některá hypersalinitní jezera v Dry Valleys v zátoce McMurdo na Antarktidě. Jeho salinita je 8,6× větší než oceánská a téměř 10× větší než salinita Středozemního moře. Tato charakteristická vlastnost Mrtvého moře z něj činí drsné prostředí, které není vhodné pro živočichy.
  • Mrtvé moře má rozlohu 1050 km². Je 67 km dlouhé a maximálně 18 km široké. Tyto údaje se v průběhu času mění, neboť jezero poměrně rychle vysychá. Leží v Jordánském údolí a jeho hlavním přítokem je řeka Jordán.
0