Vaše efekty

Opakované dermatitidy v období 5 let se vracely sestře na JIP i po účinné léčbě. Ruce vykazovaly známky chronického poškození tkáně. Od září 2010 sestra zkoušela OK pro zdravotníky ČR značky Arad Natural Beauty. Po 3 měsících zmizelo bolestivé zarudnutí a oděrky, po dalších třech měsících bylo viditelné zacelení poškozené struktury pokožky a nález na horních končetinách minimální. Preventivní používání splňuje požadavky na ochranný krém pro pokožku zatíženou nepřetržitým kontaktem s dezinfekčními prostředky.

prim. doc. MUDr. P. Cetkovská, vrchní sestra J. Valentová

Dermatovenerologická klinika FN Plzeň

Výrazné hojivé a blahodárné účinky OK pro zdravotníky ČR se objevily zejména v případě chronických pracovních dermatitid, při výskytu atopického ekzému, u zdravotníků s lupenkou a při výskytů drobných oděrek, otlaků a ragád. Vynikající vlastnosti OK pro zdravotníky ČR hodnotí velmi pozitivně zdravotníci napříč celou FN Plzeň a je hojně využíván v rámci všech oddělení FN jako základní ochranný krém plně odpovídající potřebám zdravotníků a nařízení vlády č. 495/2001 Sb.

Ing. Andrea Mašínova, MBA

náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň

Denně jsem vystavena dezinfekcím a zvýšené hygieně rukou, čímž dochází k narušení ochranné bariéry. U mě je následkem vznik bolavých prasklinek kolem nehtových lůžek a extrémně  suché kůže na rukou. Po aplikaci OK s minerály Mrtvého moře  došlo již po 3 dnech ke zlepšení, kdy mě přestaly praskliny bolet a začaly se zacelovat. Po týdnu pravidelné aplikace se kůže ztvrdlá od prasklin sloupala a teď mám ruce opět hladké, jemné a nestydím se je ukazovat.

Alena Tejčková

oční oddělení Klatovské nemocnice

Jako sestra JIP často používám dezinfekční prostředky, což neprospívalo  léčbě lupénky. Po dvouměsíčním pravidelném  používáním krému  pro zdravotníky jsem již bez nepříjemných projevů lupénky  a krém používám s výborným výsledkem také na lýtku, kde se občas projevil obdobný kožní problém.

Monika Šeinerová

JIP Motol

Významnou je kazuistika od klienta firmy Maurea, který rodově trpí loupáním pokožky rukou, zejména na dlaních. Při pravidelném preventivním používání krému se podařilo výskyt problému nejprve minimalizovat a asi po půl roce odstranit.

Bohumila Vojáčková

Solná jeskyně Plzeň

Ochranný krém  pro zdravotníky ČR je rovněž ekonomicky úsporný. Pokožku rukou chrání přes jedno až tři umytí rukou v závislosti na použitém mýdle nebo dezinfekčním prostředku.

Marcela Hackerová

ekonomka

0